بهترین آموزشگاه‌های موسیقی تهران کدامند؟

اگر بخواهیم درباره بهترین آموزشگاه موسیقی در تهران نظر دهیم باید در ابتدا درباره معیارهایی که یک آموزشگاه موسیقی را از دیگر آموزشگاه‌ها متمایز می‌کند، صحبت کنیم.

 یادگیری موسیقی از جمله سرگرمی‌هایی به شمار می‌آید که اغلب مردم در تمام سنین به آن علاقمند بوده و دوست دارند که آن را تجربه کنند. با یادگیری موسیقی می‌توان کمی از روال ملال آور زندگی روزمره دور شده و سرگرمی خاص و ویژه‌ای چه در زمان خلوت و چه در میان دوستان داشت. ضمن اینکه نواختن یک ساز می‌تواند شما را به یک فرد خاص و ویژه در بین دوستان و اطرافیان تبدیل کند. موسیقی این قدرت را به شما می‌دهد که بتوانید احساسات درونی خود را به بهترین شکل ممکن با دیگران به اشتراک بگذارید. علاوه بر همه این‌ها اگر موسیقی را به صورت حرفه‌ای دنبال کنید، می‌توانید از فرصت‌های خوب شغلی نیز بهره‌مند شوید. برای محقق شدن همه این‌ها، ضروری است که بنابر علاقه خود سازی را انتخاب کرده و در یکی از بهترین آموزشگاه موسیقی شروع به فراگیری آن کنید.

آموزشگاه خوب موسیقی

معیارهای مختلفی برای سنجش یک آموزشگاه خوب موسیقی وجود دارد. از جمله این معیارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهره‌مندی از اساتید به نام موسیقی
 • موقعیت و دسترسی فیزیکی آموزشگاه
 • تجهیزات مناسب و همچنین برخورداری از کلاس‌های با مساحت مناسب
 • امکان تشکیل گروه و برگزاری کنسرت‌های موسیقی
 • کیفیت مناسب آموزش به نسبت شهریه اخذ شده
 • برخورداری از دوره‌های آموزشی برای سنین مختلف، همچنین برخورداری از کلاس آموزش سازهای مختلف از جمله آموزش گیتار، آموزش سه‌تار، آموزش ویلن، آموزش سنتور، آموزش پیانو، آموزش دف و دیگر سازها

به لیست بالا می‌توان موارد دیگر را نیز اضافه کرد ولی باید این نکته مهم را در نظر داشت که علاوه بر تمام این موارد باید شرایط هنرآموز از جمله بودجه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌ است، سن، محل سکونت و مواردی از این دست را در انتخاب یک آموزشگاه در نظر گرفت.

بهترین آموزشگاه موسیقی در تهران

آموزشگاه‌های موسیقی خیلی خوبی در تهران وجود دارند که همان طور که ذکر شد میتوان براساس شرایط هنرآموز یکی از آن‌ها را انتخاب کرد. در ادامه به تعدادی از آموزشگاه‌های برجسته تهران اشاره خواهیم کرد:

 • آموزشگاه موسیقی کامکارها: در میدان آرژانتین قرار دارد و با مدیریت هوشنگ کامکار و برخورداری از تدریس اساتید مجرب از گروه موسیقی کامکارها به آموزش سنتور، آموزش دف، ویلن سل و … می‌پردازد.
 • آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان: این آموزشگاه با مدیریت مهیار نجفی در یوسف آباد قرار دارد و در زمینه آموزش تخصصی در رشته‌هایی چون آواز، موسیقی سنتی، پاپ و کلاسیک فعالیت دارد.
 • آموزشگاه موسیقی نوین: این آموزشگاه در میدان انقلاب، ابتدای خیابان کارگر جنوبی قرار گرفته و به آموزش در اکثر رشته‌های موسیقی برای تمام گروه‌های سنی می‌پردازد. این آموزشگاه همچنین در زمینه آموزش آنلاین و همین طور در زمینه کنکور هنر نیز فعالیت دارد.
 • آموزشگاه موسیقی هنر امروز: مدیریت این آموزشگاه با خانم المیرا واثق نیا بوده و در خیابان کریم خان قرار دارد. این آموزشگاه نیز با برخورداری از اساتید مجرب در زمینه آموزش تئوری موسیقی، آموزش سازهای مختلف و همچنین دوره‌های پیشرفته آهنگسازی مشغول به فعالیت است.
 • آموزشگاه موسیقی شمیم: این آموزشگاه در فلکه دوم صادقیه قرار دارد و با مدیریت آقای محمدرضا نقی‌پور و با برخورداری از اساتید مجرب در زمینه آموزش‌های تخصصی موسیقی به مردم غرب تهران در حال فعالیت است.

این لیست را می‌توان با اسامی دیگر آموزشگاه‌های برجسته تهران ادامه داد. در این میان می‌توان به آموزشگاه سازک اشاره کرد. آموزشگاه سازک با کمک اساتید مجرب دانشگاهی و با برخورداری از محیط مناسب آموزشی به آموزش تخصصی در زمینه‌های مختلف موسیقی پرداخته است. در سازک هنرآموزان این شانس را دارند تا پس از هر دوره آموزشی با شرکت در اجرای کنسرت‌ها توانایی‌های خود را محک زده و ارتباط مستقیم با مخاطب را تجربه کنند.

منبع: http://www.iranhmusic.ir/school/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست