آموختن ساز پیانو در بهترین آموزشگاه موسیقی

هنر یکی از بزرگ­ترین سرگرمی­های بشر امروز است که گاهی برای برخی افراد به چیزی فراتر از سرگرمی بدل می­شود. شاید بسیاری از ما گوش دادن به موسیقی را به عنوان یکی از راه­های گذران وقت یا آرام کردن وضعیت روحی خود بشناسیم اما برخی می­خواهند از این حوزه فراتر روند و به یک نوازنده و خلق کننده موسیقی بدل شوند. در این بین سازهای بسیاری وجود دارد که هر کدام برای گروهی از طرفداران موسیقی، پر جاذبه و دلنشین است و در میان این سازها پیانو یکی از پرطرفدارترین­ها به شمار می­رود.

این ساز منحصر به فرد و خوش صدا سال­ها است که جای خود را در میان ایرانیان باز کرده است. افراد مختلف در رده­های سنی مختلف هر روزه به یک مرکز آموزشی که آن را به عنوان بهترین آموزشگاه موسیقی می­شناسند مراجعه می­کنند تا از چند و چون فراگیری این ساز مطلع شوند. درصدی از این افراد دوران آموزش خود را ادامه می­دهند و به یک نوازنده حرفه­ای تبدیل می­شوند و گروهی ترجیح می­دهند یک هنرجوی مبتدی باقی بمانند. در ادامه به بیان نکاتی خواهیم پرداخت که به حرفه­ای شدن شما کمک می­کند.

بهترین آموزشگاه موسیقی را پیدا کنید

منظور از بهترین آموزشگاه، معروف­ترین آن نیست بلکه آموزشگاهی است که کادر آموزشی با سابقه و برنامه آموزشی دقیق و منظم داشته باشد. بدون شک اولین کسی که می­تواند به شما کمک کند تا در مسیر آموختن پیانو موفق شوید، خود شما هستید اما نباید تأثیر یک معلم و استاد خوب را نادیده گرفت. یک آموزشگاه عالی تلاش بر این دارد که بهترین و مجرب­ترین اساتید را گرد هم آورد. پس با تحقیق و مشورت کافی بهترین آموزشگاه موسیقی و بهترین مدرس برای آموزش پیانو را پیدا کنید و سپس شروع به کار نمایید.

در آموختن نت­ها تمام دقت و تلاشتان را به کار بگیرید

موسیقی مانند فراگرفتن یک زبان جدید است. بدون شک شما به کمی زمان نیاز دارید تا به خوبی با این زبان جدید ارتباط برقرار کنید، پس عجله نکنید. درست است که نواختن قطعه مورد علاقه­تان می­تواند بسیار وسوسه انگیز و جذاب باشد ولی تا زمانی که نتوانید به خوبی از روی نت­ها بخوانید و یا قطعه را از حفظ باشید، قادر نخواهید بود با همان کیفیت مد نظرتان بنوازید. پس قدم به قدم جلو روید.

از ابتدا به دنبال سریع نوازی نباشید

شاید اجرای بسیاری از هنرمندان معروف را دیده باشید و با رویای نوازندگی شبیه آنان دوران آموزش پیانو را آغاز کرده باشید. حتماً به این مرحله می­رسید ولی نه در ابتدای کار. بهتر است در مراحل اولیه آموزش تمرکز خود را روی یادگیری و نواختن صحیح قرار دهید. بدون شک به زمان نیاز دارید تا دست­های شما به طور راحت روی کلیدها حرکت کند و بتوانید حرکات پدال را نیز به خوبی مدیریت کنید. پس چالش جدید به نام سریع نواختن را از ابتدا وارد کار خود نکنید.

در انتخاب قطعات تمرینی خود دقت کنید

تفاوتی ندارد در حال دریافت آموزش پیانو باشید یا آموزش ویولن، آموزش سنتور، آموزش سه­تار، آموزش دف و … در هر حال باید سعی کنید با قطعات مناسب تمرین و دست­ورزی کنید. این که همیشه قطعه­های خیلی سخت یا خیلی ساده را بنوازید نه تنها به پیشرفت شما کمکی نمی­کند بلکه ممکن است باعث پسرفت شما نیز گردد. پس حتماً در این خصوص به توصیه­های آموزگار خود توجه داشته باشید. شاید زمان زیادی لازم باشد تا بتوانید قطعه مورد علاقه خود را بنوازید اما بهتر است صبر کنید تا قدم به قدم مراحل آموزش را طی کنید.

و سخن آخر این که در هر سن و سالی که هستید اگر شوق آموختن موسیقی را در دل دارید تأمل نکنید. بهترین آموزشگاه موسیقی در تهران یا هر شهرستانی که ساکن هستید را پیدا کنید و تحت نظر یک مدرس خوب و دلسوز کار خود را شروع کنید. بدون شک با تمرین و پشتکار به آن­چه در دل و در سر دارید دست پیدا خواهید کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست